HAVLU KOLEKSİYONU

Bir pamuk ülkesi olarak Türkiye de, özellikle de binlerce yıldır ihracatçı olan Denizli ilimiz, %100 pamuklu nevresim konusunda ilk başvurulan adrestir. Milattan sonra 1. yüzyılda Denizli de yaşayan tüccar Titus Flavius Zeuxis, Maleus Burnu’nu geçerek, batı ya 72 kez deniz yolculuğu yapmıştır ve hemşehrimiz bu yolculuğunda Denizli bölgesine özel üretilen kumaşların bundan 2000 yıldan fazla bir zaman önce ihracatını yapmıştır.

Evimizin en önemli bölümünde kullandığımız ve yaşamımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz yatağımızda kullandığımız nevresimin kalitesi çok büyük önem taşıyor. Sürekli kullanım sonucunda görünümünü ve yumuşaklığını koruması için nevresimler, en uzun elyaf uzunluğuna sahip seçilmiş iplikten dokunur. En son teknolojik yatırım ve beceri ile kumaşın parlak ve yumuşak bir görünüme sahip olması için bitim işlemleri yapılır. Bunun sonucunda dünyaya nam salmış “Türk” kalitesinde yastık, çarşaf ve nevresimleri uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Kumaş üzerinde sürtünmeden dolayı tüylenme, bitlenme, boncuklama diye tabir ettiğimiz neticelerin oluşmaması için bitim işlemlerinde “Anti-Pilling” enzimleri ve uzun elyaflı iplik kullanıyoruz. Genel olarak gelen şikayetlerin başında çarşaf ve nevresimin yıkama ve kurutmadan sonra aşırı çekmesinden dolayı yatağa, yorgana ve yastığa uymamasıdır. Bunu engellemek için ürünün yıkama sonrası çekme değerlerini önceden hesaplayarak özel bitim işlemi uygular ve ürünü yıkama sonrası ideal ölçülere gelecek şekilde “büyük” keser ve dikeriz. Ürünlerimiz üretime girmeden önce mutlaka bu çekme testine tabi tutulur. Yıkamalardan sonra sıkça başa gelen önemli sorunlardan biri mukavemet sorunudur, yani ürünün yırtılmasıdır. Bunun sebebi, iplik kalitesi ve boyama işlemi sırasında ortaya çıkan sorunlardır. Bizim ürünlerimiz mutlaka mukavemet testine tabii tutulur ve böylelikle çarşafı yatağa giydirirken gerçekleşen nahoş yırtılmalar gerçekleşmez.

Renkli veya baskılı ürünlerimizde renk akması ve kirletmesi olmaz. Ürünün renk yoğunluğuna göre verdiğimiz yıkama talimatlar ve boyama işlemlerinde kullanılan çevre dostu kaliteli boyarmaddeler ile ürünleriniz uzun yıkamalar sonucunda renkleriniz ilk günkü canlılıklarını korurlar.

Evteks çarşaf, nevresim ve yastıkları ile konforunuzu arttırın.


BAMBU HAVLULAR

 

Yoğun yumuşaklık içerir
Bambu havlularımız size sağlıklı konfor sunuyor

50×90
70×140
100×150


MICROFIBER HAVLULAR

Microfiber

Micro dokulu ve antibakteriyel demektir.
Yüksek su emiş özelliği ile çok amaçlı kullanabileceğiniz hayat kurtarıcı havlular

 

ARMÜRLÜ HAVLULAR

Yüksek su emiciliği, yumuşak elyaf dokusu ile ödüllendirilmiş %100 pamuk ,ünlü Türk havlularımızla tanışın

su ve havlu
arınmanın en güzel yolu

GYROCOTON HAVLULAR


Lüks Türk pamuğu ile yoğrulmuş
çok peluş,
son derece yumuşak
size dokunuşu zarif havlular

HAVI ÇEKMEYEN HAVLULAR


Örgü tekniği ile üretilen bukle havlularımız size dayanıklılık  ve su emicilikte en yüksek performansı sunuyor

ÖZEL TASARIM HAVLULAR

Sanatçının özgün fikirlerini çıkarıp
havlu liflerine estetik ve zerafetle işledik
 
 

Plajlara uygun eğlenceli ve bol desenli havlularımız su emicilik ve yumuşak tuşesi ile konforlu tatiller sunuyor

PLAJ HAVLULARI

 

YILBAŞI HAVLULARI